BOTOX
Toksyna botulinowa

Jest najpopularniejszą metodą wygładzania zmarszczek głównie w górnej części twarzy (tzw. zmarszczek mimicznych), zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w kilka precyzyjnie wybranych miejsc na twarzy, trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Botoks uniemożliwia przepływ impulsów nerwowych wybranych tkanek mięśniowych, które z kolei przestają pracować czyli nie marszczą się i nie fałdują. Preparat zaczyna działać już po dwóch lub trzech dniach, efekt końcowy pojawia się po około tygodniu. Twarz po zabiegu od razu wydaje się młodsza, rysy twarzy łagodniejsze-wyglądamy młodziej i pogodniej.

Botox jest naturalnym białkiem (toksyna botulinowa), które poprzez hamowanie impulsów między komórkami nerwowymi a mięśniami sprawia, że mięśnie te rozluźniają się a zmarszczki, które są nad nimi -przestają się tworzyć.
Wstrzykniecie preparatu BOTOX jest prostym, niechirurgicznym zabiegiem mającym na celu czasowe wygładzenie zmarszczek. Ból jest niewielki, porównuje się go do ukąszenia komara.

Szczególne efekty przynosi połączenie toksyny botulinowej oraz wypełniaczy na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Pozwala ono na pełne odmłodzenie twarzy dzięki likwidacji zarówno zmarszczek mimicznych, jak i statycznych. Dodatkowo połączenie to znacznie wydłuża efekt terapii przeciwzmarszczkowej.

Zastosowanie:

Podstawowe informacje o zabiegu:

Powrót