PILING TCA
Kwas trójchlorooctowy

wywołuje jednolitą penetrację i głębokie oddziaływanie na naskórek, pozwalając na wykonanie bezpiecznego pilingu. Pozwala na kontrolowane złuszczanie naskórka i/lub skóry właściwej na różnych głębokościach. Tego rodzaju pilingi służą do głębokiego złuszczania naskórka. Działanie takie ma pobudzić głębokie warstwy skóry do odnowy, a tym samym poprawy jej kondycji i do rewitalizacji. Skóra staje się bardziej napięta, wygląda młodziej. Zabiegi takie działają dogłębnie i mocno na skórę, dlatego należy liczyć się z dość intensywnym, kilkudniowym złuszczaniem skóry. Dla niektórych osób łączyć się to może z koniecznością dwu lub trzydniowej przerwy w pracy.
W naszym gabinecie "Platinium" wykonujemy pilingi z zastosowaniem kwasu TCA w stężeniach od 15% do 35%. Wielkość stężenia kwasu oraz technika aplikacji dobierana jest indywidualnie w zależności od problemu skórnego, własnych odczuć pacjenta, jego wrażliwości, ale także od rodzaju pracy.

Wskazania do pilingu TCA:

Preparat TCA wywołuje głębokie złuszczanie naskórka przywracając świeżość i usuwając uszkodzenia zniszczonej skóry. Po zabiegu następuje w czasie 3-4 dni intensywne złuszczanie, które kończy się po około 7-8 dniach pojawieniem nowego i świeżego naskórka. Zabieg powtarza się co 4 tygodnie, które powinno się wykonać w serii od 3 do 4 razy, można powtórzyć (2-3 razy w roku).Procedura pilingu TCA polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu spowodowania kontrolowanego oparzenia chemicznego. Wiąże się to zazwyczaj z kilkuminutowym pieczeniem i uczuciem dyskomfortu, które zanikają w ciągu 2-3 minut.

Przez następnych kilka dni skóra staje się ciemniejsza, bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową świeżą warstwę. Nie ma strupków, krwawienia. W czasie procesu odnowy naskórka pacjent nie odczuwa bólu.
Po zabiegu potrzeba jest 2-3 dni na regenerację. Przy głębszym pilingu w przypadku skóry z dużymi zmianami posłonecznymi i zmarszczkami wymagane jest 6-7 dni na regenerację skóry. Po zabiegu pacjent może odczuwać mrowienie, świąd i suchość skóry. Zaczerwienienie i podrażnienie są normalnymi objawami, które mogą występować w ciągu 24 godzin. Przez kilka dni po aplikacji TCA skóra może się łuszczyć, błyszczeć mieć brązowe zabarwienie, może również wystąpić obrzęk. Jest to normalne zjawisko wskazując, iż doszło do większej absorpcji kwasu w danych miejscach. Powyższe reakcje będą ustępowały pod wpływem procesu gojenia i odpowiedniej terapii pozabiegowej ustalonej dla każdego pacjenta przez lekarza.

Powrót